A mezőgazdaság, a tudományos műszaki és az ipari technológiai együttműködés ösztönzése a fő feladata a magyar-fehérorosz gazdasági vegyesbizottságnak, amely csütörtökön Minszkben tartotta alakuló ülését - mondta Veres János, a keleti gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztos pénteken. A találkozó kapcsán konkrét vállalati megállapodások is születtek. Így az Alfa Busz közös autóbusz-összeszerelésről állapodott meg a fehérorosz MAZ gyárral, a Dimarson elektronikai termékek közös gyártásáról egyezett meg. Több agrármegállapodás is született: agrártechnológiák és termékek, szaporító anyagok szállításáról, közös fejlesztéséről és előállításáról.
Magyar-fehérorosz gazdasági vegyesbizottság alakult
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25
- Gazdaság
Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.
szeptember 12., 17:25