A költségvetési hiány betömésére euróban denominált kötvényeket bocsátana ki Litvánia egy hónapon belül Andrius Kubilius, a litván pénzügyminiszter nyilatkozata szerint. A legutóbbi, június 15-i kötvényaukción a litván kormány 500 millió euró értékben adott ki ötéves lejáratú kötvényeket 9,375 százalékos hozamon. A túljegyzés másfélszeres volt. A befektetői környezet ezúttal kedvezőtlenebb lehet, a Moody’s hitelminősítő hétfőn Baa1-re rontotta Litvánia adósbesorolását. A litván adósságtörlesztés árazása, azaz a CDS-felár, azonban még mindig kedvező, az idei legalacsonyabb szintjén áll, 295 bázisponttal. A kormány bevétel- és kiadásoldali intézkedésekkel is próbálja alátámasztani, hogy képesek kezelni az adósságot; 4,2 milliárd litával csökkentené az államháztartás hiányát jövőre.
Újabb ambíciózus lépés a baltiaknál
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58