Zuhan a Deutsche Telekom
Komoly veszteséget szenvedtek el a mai kereskedésben a Deutsche Telekom papírjai: a befektetők főként az adósságcsökkentési tervek miatt aggódnak, miközben az általános tőzsdei hangulatra a makrogazdasági helyzettel kapcsolatos félelmek nyomják rá bélyegüket.
Megfigyelők szerint a DT részvényeseit az adósság lefaragására vonatkozó, világos stratégia hiánya aggasztja, vagyis nem látják, miképp tudná a vállalat 54 milliárd euróra apasztani a jelenlegi, 64,2 milliárdos adóssághegyet - írja a Bloomberg. A tőzsdét az sem lelkesítette fel igazán, hogy a német pénzügyminisztérium cáfolta azokat a pletykákat, amelyek szerint a kormány 200 millió DT-papírt adott volna el. A DT 43 százaléka állami kézben van, s a pénzügyminiszter korábban közölte, hogy 2003-ban 6 milliárd euró értékben adnának el DT-részvényeket az állami tulajdonban lévő KfW Banknak. Egy órakor a DT-papírok a tegnapi záróártól 6 százalékkal elmaradva 10,34 eurón álltak, a vállalat piaci értéke így mintegy 43 milliárd eurót tett ki.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25