Kelet-Magyarországra jöhet a HP

Napi Online
Előrehaladott tárgyalások folynak a Hewlett Packarddal (HP) egy magyar gyártóbázis létrehozásáról. A százmillió dollár (24 milliárd forint) értékű befektetéssel megvalósuló, kelet-magyarországi üzem a HP nyomtatógyártó részlegéhez tartozna - írja a Népszabadság. A cég a nyáron jelentette be, hogy egymilliárd dollárt fordít nyomtatódivíziója fejlesztésére, amelynek során 2003-ig ötven teljesen új típusú printert dob piacra. A tervbe vett magyar gyár vélhetően ennek a fejlesztésnek lesz része. A technológiát a tervezett üzem mellett Puerto Ricón és Malajzián használja a HP. A tervek szerint a magyar üzem évente mintegy 800 millió euró (200 milliárd forint) árbevételt hozna, és lényegében teljes egészében exportra termelne. A NAPI Gazdaság korábbi információi szerint az új társaság fő tevékenysége a cégbejegyzés szerint számítógépgyártás, de szerepel a tevékenységek között az irodagépgyártás, valamint a vezetékgyártás és az elektronikai alkatrészek gyártása mellett a híradástechnikai berendezések gyártása, illetve a műszaki kutatás, fejlesztés is. A Hewlett-Packardnak egyébként közvetlenül még nincs Magyarországon gyártókapacitása, nyomtatók azonban már eddig is készültek a csoportnak, például a Flextronics sárvári gyárában.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25