BUX: 1,66 százalékos gyengülés délután

MSNBC

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 7,49 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délutánig. A BUX 14.30 órakor 19.269,54 ponton állt, ami a szerdai záró értékhez képest 324,34 pontos, 1,66 százalékos gyengülés, a csütörtöki nyitásnál 331,83 ponttal alacsonyabb.

A londoni robbantásokat követően a BUX index zuhanni kezdett, de dél tájban stabilizálódott. A részvénypiaci forgalom kora délutánig 22,5 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva.

A Mol árfolyama 355 forinttal 17.745 forintra gyengült. Az OTP részvények ára 118 forinttal 7.175 forintra csökkent. A Richter árfolyama 500 forinttal volt alacsonyabb mint szerdán záráskor, a papír kora délután 31.100 forinton forgott. A Magyar Telekom árfolyama 14 forinttal 871 forintra esett.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58