Erősebb lett a forint
A mai kereskedés során alacsony likviditás mellett az eurókurzus a reggeli 245,45 forintról 245 körüli szintig esett, néhányszor 245 alatt is volt járt a jegyzés - számolt be az eseményekről Hont András, aki hozzátette: a kedvező amerikai makroadat nyomán a dollár rövid időre az 1,970-ig erősödött az euróval szemben, majd visszatért az 1,20-as szint fölé. Ennek megfelelően a dollárt 204 forint körül jegyezték a bankközin. Geszti Pál, az ING szakértője a forinterősödés kapcsán elmondta, nemzetközi eladások tartják erősen a magyar deviza kurzusát. A lengyel kamatvágás nem hatotta meg a piacokat, szignifikáns változást nem okozott az árfolyamokban - fűzte hozzá Geszti.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Gazdaság
Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.
szeptember 12., 17:25
- Kultúr
A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.
szeptember 12., 16:17