A Forza Italia csütörtöki kongresszusán Silvio Berlusconi olasz kormányfő csapásnak nevezte az eurót, és belpolitikai riválisát, Romano Prodit, az Európai Bizottság előző elnökét okolta a közös valuta bevezetéséért. Ezzel Berlusconi csatlakozott az Északi Liga álláspontjához: a "Lega Nord" hetek óta hangosan követeli a líra visszaállítását az euró helyébe.
Berlusconi azt mondta, "Prodi eurója" felelős az olasz recesszióért, s a közös pénz használata olasz polgárok sokaságának okoz nehézséget. Közgazdászok üres választási retorikának minősítik Berlusconi kirohanását, a fő okot pedig abban látják, hogy Romano Prodi Olajfa koalíciója közvélemény-kutatási adatok szerint 6 százalékkal vezet Berlusconi előtt.
Egyes kommentárok szerint egyszerűen "szezonja van" az EU-val kapcsolatos legkülönfélébb negatív spekulációknak a francia és holland elbukott alkotmány-referendumot követően.
- Budapest, XIII. kerület Angyalföldi út 21.
- Alapterület 81 m2 Szobák 2+2 db Vételár 75,2 M Ft
- Budapest, IX. kerület Máriássy utca 81.
- Alapterület 59 m2 Szobák 2+1 db Vételár 57,99 M Ft
Rovataink a Facebookon