A kamatdrágítás azt az álláspontot tükrözi, hogy az EKB kedvezőnek ítéli meg a konjunktúrát, veszélyt inkább a magas olajárak, az adóemelések és a gazdasági élénkülés árakra gyakorolt hatása miatt érez. A piac már beárazta ezt a szakértők többsége által megjósolt kamatemelést, ezért inkább azokra a jelzésekre figyel, amik az EKB következő hónapokban követendő pénzpolitikájára utalhatnak, tekintettel az eurózóna növekedésének vegyes alakulására.
Nőnek az eurókamatok
Az Európai Központi Bank a várakozásoknak megfelelően csütörtökön negyedszázalék pontos kamatemelést hajtott végre, 2,5 százalékra emelte az irányadó refinanszírozási kamatlábat. Az EKB legutóbb decemberben hajtott végre azonos mértékű hiteldrágítást.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Kultúr
A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.
szeptember 12., 16:17
- Belföld
Állítja, hogy öt népegészségügyi program indult célzott szűrőprogramokkal, egyre több orvos és egészségügyi szakember dolgozik itthon.
2 órája