Vizsgálja a PSZÁF a Mol-TVK ügyletet

MTI

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete vizsgálja a CE Oil and Gas Beteiligung und Vervaltung AG (CEOG) TVK-részvényeinek eladását, amely csomag a Mol Magyar Olaj és Gázipari Nyrt.-hez került - tudta meg az MTI.

A PSZÁF szóvivője, Binder István annyit közölt az MTI-vel, hogy a felügyelet vizsgálatot folytat a Tiszai Vegyi Kombinát Nyrt. részvényeinek legutóbbi tranzakciójával kapcsolatban. További részleteket a vizsgálat lezárásáig a PSZÁF nem közöl - tette hozzá.

A Mol február 28-án a BÉT honlapján jelentette be, hogy közvetlen és közvetett tulajdoni részesedése a TVK-ban 94,86 százalékra nőtt, miután február 28-án a TVK alaptőkéjének 10,68 százalékát kitevő TVK-részvényt vásárolt. Ezzel az olajcég közvetlen befolyása 86,79 százalékra emelkedett, míg a csoporthoz tartozó Slovnafton keresztül további 8,06 százalékot birtokol a TVK-ban.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32