Decemberben 9,6 százalékra nőtt a német munkanélküliség
Németországban a munkanélküliek aránya 9,6 százalékra nőtt decemberben a novemberi 9,2 százalékról, a szezonális kiigazítás nélküli létszámadatok alapján számítva - közölték szerdán a német munkaügyi hivatalban. Tavaly minden hónapban nőtt a munkanélküliség Németországban. 2000. decemberben 9,3 százalékos volt a munkanélküliség.
Szezonális kiigazítás nélkül az átlagosan 3,964 millióan voltak ténylegesen állás nélkül decemberben, a novemberi 3,789 millió után. Szezonális kiigazítással a munkanélküliek száma a vártnál kevésbé, hatezerrel 3,943 millióra nőtt.
Tavaly átlagosan 3,85 millióan voltak állás nélkül Németországban, a kormányzati előrejelzés szerinti 3,7 millió helyett. A munkaügyi hivatal azonban eredetileg is 3,85 milliót jósolt. Egy évvel korábban, 2000-ben átlagosan 3,89 millióan voltak a munkanélküliek Németországban.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
2 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04