A Bank of England pénteki közleménye szerint a tulajdonában lévő délkelet-angliai bankóprés-üzem a magánosítás után versenybe szállhatna egyéb cégekkel, például a világ legnagyobb pénzjegynyomdájával, a brit De la Rue Plc.-vel más bankók, például az euró gyártásában.
A BoE szerint a privatizáció egyelőre ugyanolyan lehetőség, mint a nyomda megtartása a jegybank birtokában. Az üzem igazgatója azonban a munkatársaknak és a sajtónak megküldött állásfoglalásában azt írta: a jelenleg kapacitásai alatt működő üzem teljes kihasználásához szélesebb fogyasztói kör és üzletiesebb tevékenység kellene. Kérdéses, hogy ez mennyire lehetséges, ha az üzem a jegybank részeként működik - áll Mike Thompson vezérigazgató levelében.
A 450 alkalmazottal működő pénznyomda évente több mint 1 milliárd bankjegyet gyárt az Angol Bank részére. Az 50-es években az akkor 2 ezer fős gárda még 2 milliárd papírpénzt állított elő, de azóta a hitel- és bankkártyák elterjedése, valamint a nagyobb címletek bevezetése csökkentette az igényt - írta a Reuters.
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
- Budapest, XIII. kerület Lőportár utca 1.
- Alapterület 61 m2 Szobák 3 db Vételár 57,2 M Ft
Rovataink a Facebookon