A cég döntésének közvetlen előzménye az amerikai Enron energia-nagykereskedő összeomlása, amely az amerikai gazdaságtörténet eddigi legnagyobb vállalati csődje.
Ennek nyomán máris felmerült a Kongresszusban a pénzadományok szerepének korlátozása a politikai életben. Az Enron 1989 óta összesen 6 millió dollárt adott politikusoknak, és szoros kapcsolatokat épített ki az általa támogatott politikai döntéshozókkal - írta a Reuters.
A BP forgalmának 40 százaléka az amerikai piacon képződik. John Browne, a brit olajcég vezérigazgatója egy felszólalásban azt mondta: a politikával különösen óvatosnak kell lenni, mert a politikai folyamatok törvényessége döntő fontosságú a társadalomnak és a társadalom keretein belül működő vállalatoknak is.
Browne szerint a BP ebből a megfontolásból döntött úgy, hogy mostantól sehol a világon nem támogat pénzzel politikai tevékenységet vagy pártot.
A BP - a világ harmadik legnagyobb olajcége - tavaly 840 ezer dollárt költött politikai adományokra az Egyesült Államokban. A vállalat az alaszkai olajkitermelés egyik főszereplője, s rendszeresen környezetvédő csoportok bírálatának célpontjává válik.
- Kecskemét, Balaton utca 19.
- Alapterület 40 m2 Szobák 1 db Vételár 26 M Ft
- Budapest, IX. kerület Pápay István utca 5.
- Alapterület 72 m2 Szobák 1+2 db Vételár 76,92 M Ft
Rovataink a Facebookon