Egymillió euró alatti profitot vár a Graphisoft

Napi Online
A tavalyi, a befektetők számára hidegzuhanyt jelentő 4 millió eurós veszteség után idén már pozitív, bár mérsékelt eredményt vár a Graphisoft. Bojár Gábor elnök-vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a tavalyinál árnyalatnyival magasabb, 30 millió eurós forgalom mellett 1 millió eurót valószínűleg el nem érő profitra számítanak, de hozzátette: ennél a szintnél a menedzsment még nem kap bónuszt. A Graphisoft elnöke pozitív hírként értékelte, hogy egy kisebb amerikai konkurensüket, az ArchiCAD-hoz hasonló építészeti tervező szoftvert gyártó Revitet a napokban 133 millió dollárért - az éves forgalom 45-szereséért - vásárolta meg az iparág óriása, az Autodesk. Ez Bojár szerint új lendültet adhat az eddig meglehetősen konzervatív építésztársadalomnak is a generációváltáshoz, az ArchiCAD jellegű programok fokozottabb elterjedéséhez. Ennek nyomán a Graphisoft a jelenlegi 6 százalékos világpiaci részesedése - ha nem is idén - jelentősen nőhet.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

4 órája

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szijjártó Péter: soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

2 órája