Veszteséges a Swiss az első negyedévben

MTI
Az új svájci nemzeti légiforgalmi társaság, a Swiss 190 millió frank veszteséggel repült az év első negyedében, és a teljes bevétele 517 millió frank volt. A első működési évben a veszteség így valószínűleg kevesebb lesz a költségvetésben előirányzott 1,1 milliárd franknál. A Swiss 1,9 millió utast szállított menetrend szerinti járatain az év első negyedében, és ebből az árbevétele 447 millió euró volt. A Swisst a Swissair nemzeti légitársaság és a hozzá tartozó csoport tavaly októberi összeomlása után alakították ki a korábbi Crossair regionális légitársaságból, amely szinte az utolsó pillanatig 70 százalékban a Swissair tulajdonában volt. A Swiss átvette a Swissair személyzetének, gépparkjának és útvonalainak egy részét, és március óta repül új saját neve alatt. A Swiss a második negyedévben nagyobb veszteséget vár a tengerentúli tevékenységének bővítési költségei miatt, de harmadik negyedévben már javulhat a helyzet a nagyobb kapacitáskihasználás és a javuló hatékonyság miatt - írták a hétfőn kiadott vállalati jelentésben. A Swiss éves közgyűlésén ismerteti a OneWorld légiforgalmi szövetség teljes jogú tagságával járó távlatokat, amely elemzők szerint a Swiss gazdaságos működéséhez kulcsfontosságú, és megkönnyíti a terveinek teljesítését.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

9 órája

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

7 órája

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19