Az euró beérte a dollárt a brit bankszámlákon leginkább használt külföldi valuták rangsorában - állítja az angol nemzeti bank. A Bank of England szerint azonban az euró használata a kiskereskedelemben igen korlátozott.
Különösen a cégek körében terjedt el az euróban tartott bankszámla. A központi bank március végén több mint 145 ezer ilyen bankszámlát talált a brit pénzintézetekben, amelyből 90 ezer cégekhez tartozott.
Azonban a kiskereskedelemben az eurókészpénzt főként csak a turisták által látogatott területek boltjai - köztük a Marks and Spencer és a Selfridges üzletei - fogadják el, s itt is csupán a forgalom kevesebb mint 10 százalékát teszi ki az euróban történő fizetések aránya.
Az Egyesült Királyságban az eurót legnagyobb arányban Észak-Írországban használják, ami nem is csoda, hisz ott hivatalos fizetőeszközként fogadják el a közös európai pénzt. Azonban Bank of England jelentése leszögezi, hogy az euró használatának aránya nem nagyobb a pénzcseréig ott is elfogadott ír font egykori használati rátájánál.
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
- Balatonberény, Balaton utca 2.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon