Indul a Malév Express
A Malév regionális leányvállalata, a Malév Express jövő hét elején indítja első repülőjáratait - jelentette be Váradi József, a légitársaság vezérigazgatója. Váradi elmondta, hogy az első járatok Stuttgartba,Düsseldorfba, Prágába, illetve Skopjébe közlekednek. Hozzátette: szeptember végén érkezik meg a második Bombardier repülőgép, amelyet már Velencébe, Bolognába, Temesvárra és Szarajevóba is indítanak. Váradi József hangsúlyozta, hogy a két 50 fős Bombardier-hez a Malév kedvezőbb kondíciókkal jutott hozzá, mint két évvel ezelőtt egy nagy multinacionális társaság, amelyik 150-et rendelt a gépekből. Pontos számokat nem ismertetett, ám elmondta, hogy egy gép ára 21,5 millió dollár, és a Malév által igényelt plusz-felszereltség további 1,5-2 millió dollárra tehető gépenként. "A két Bombardier vásárlásához az önrészt az ÁPV Rt. által jóváhagyott 6 milliárd forintos tőkejuttatás biztosítja" - mondta Váradi József. A Malév alaptőkéje jelenleg 11 milliárd 700 millió forint, forgalma tavaly 75,5 milliárd forint volt. A járatokra 2001-ben 2 millió 125 ezer utas vásárolt repülőjegyet.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25