Az első öt hónapban 1,27 milliárd eurós külkereskedelmi hiány

MTI
A külkereskedelmi termékforgalom deficitje 1,27 milliárd euró volt az év első öt hónapjában, 420 millió euróval alacsonyabb a 2001 első öt havi hiánynál - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az MTI-t. Az export 15,03 milliárd eurót tett ki, ez 8,1 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál, az import az első öt hónapban 16,30 milliárd euró volt, 4,6 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Az év első négy hónapjában a külkereskedelmi hiány 1,049 milliárd euró volt. Az export 11,87 milliárd euró volt, 8,7 százalékkal több, mint a bázisidőszakban, az import 12,921 milliárd eurót tett ki, 5,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A külkereskedelmi hiány 2001 január-májusban 1,69 milliárd euró volt.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25