A féléves külkerhiány 350 milliárd forint lett
Idén az első félévben a kivitel értéke 4411 milliárd forint, a behozatalé 4761 milliárd forint volt. Az export értéke nem változott, a behozatalé 3 százalékkal csökkent 2001 első félévéhez képest. A deficit 350 milliárd forint, ez 159 milliárd forinttal alacsonyabb a tavalyi év első felében regisztrált adatnál - a KSH ma napvilágot látott előzetes adatai szerint.
A forgalom forintban, dollárban és euróban kimutatott értékindexeinek eltérő alakulása a forintnak a másik két devizához viszonyított mintegy 7 százalékos erősödésére, illetve az euró és dollár egymáshoz viszonyított árfolyamának változására vezethető vissza. Az év első felében a kivitel növekedésének üteme - mindhárom devizában mérve - körülbelül 3 százalékponttal haladta meg a behozatalét, bár ez a tendencia júniusban már nem érvényesült: ebben a hónapban az export 2001 júniusához viszonyított értékindexe lényegében megegyezett az importéval.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25