A fúzió húzta vissza a CIB-et

2008.08.29. 16:51
Nehéz féléven van túl a CIB Bank, az eddig eltelt időben az Inter-Európa Bankkal végrehajtott fúziót dolgozták fel, a második félében majd jobban tudnak koncentrálni az ügyfelekre. A bank első féléve nem úgy alakult, ahogy azt az előző években megszokhattunk.

A nem auditált adatok alapján a CIB konszolidált mérlegfőösszege 14 százalékkal 2643 milliárd forintra, a nettó bevétel 11 százalékkal 68 milliárd forintra emelkedett. A költségek 10 százalékos növekedést mutattak. A számok azonban nem teljesen a valós helyzetet mutatják, hiszen az IEB és a CIB január elsején egyesült, az adatokat pedig az egy évvel ezelőtti helyzethez hasonlítják, amikor még két külön pénzintézetről volt szó. Mindennek ellenére Török László vezérigazgató azt mondta, hogy alapjában elégedettek az elmúlt fél évvel, a fúzió zökkenőmentesen történt.

A CIB főként azokban az üzletágakban tudott jól teljesíteni, melyeket nem érintett a fúzió. Ahol nagyobb szerepe volt a hálózati aktivitásnak, az jobban megsínylette az egyesülés időszakát. Török László példaként azt említette, hogy az IEB-nél tavaly az utolsó hetekben már nem fogadtak be hitelkérelmeket, hogy ne maradjanak nyitott kérdések a fúzió után.

A bank adataiban nagy szerepet játszott a hitelállomány növekedése, különösen a vállalati üzletág teljesített jól, de a lakossági ágban is 22 százalékkal nőtt a jelzáloghitelek állománya.

A lízingpiacon a CIB is hasonló gondokkal küzd, mint a többi ágazatban érintett pénzintézet. A személygépkocsi-üzletágban nyolc százalékos volt a csökkenés, köszönhetően annak, hogy sokkal kevesebb autót vesznek az emberek, mint korábban. Ezt próbálják ellensúlyozni a többi üzletággal, például a gép és berendezés üzletágban 56 százalékos volt a növekedés, de jól mert az ingatlanlízingnek is.

Év végére Török László 25 százalékos növekedést tartana elfogadhatónak a tavalyi adatokhoz képest.