Korcsolyázz a város felett!

2012.01.18. 13:54 Módosítva: 2012.01.24. 09:45
Ezt a cikket nem az Index szerkesztősége készítette. Bővebben a PR cikkről, mint hirdetési formátumról itt olvashat.
A naphegyi Oxygen Wellness korcsolyapályája nem csak a siklás élményét garantálja, de a csodás panorámát és a kellemes forralt borozást, teázást vagy akár a zártkörű bulizást is!

Korcsolyázni nem csak a mozgás kedvéért lehet és érdemes, de a siklás, a társaság, az elkortyolt forralt bor vagy tea feledhetetlenné is teszik a tél egyik legkedveltebb sportját. A naphegyi Oxygen Wellness korcsolyapályája mindezt még a város panorámájával is megfűszerezi.

A siklás testileg-lelkileg feltölt

A rendszeres korcsolyázás bizonyítottan remek módszer a stressz levezetésére, ráadásul a szabad levegőn végzett mozgás megdolgoztatja a légzőrendszert, erősíti az immunrendszert és edzi a láb-, valamint a far izmait. Sőt, bonyolultabb mozdulatok esetében még a váll, a kar és a törzs izmai is terhelés alá kerülnek, így a kezdők szinte mindenhol érezhetik az izomlázat. A gyakorlatlanabbakra különösen jellemző, hogy több izmot használnak, mint amennyire valóban szükség van, de amint koordináltabbá válik a mozgás, egyre kisebb energiával lehet siklani. Fontos, hogy ne törekedjünk túl gyors fejlődésre és látványos mozdulatokra, hiszen ez egyrészt nagyon megterhelő, másrészt baleset-veszélyes is. A rendszeres gyakorlás viszont meghozza az eredményt: nem csak edzettebbé, fittebbé, de egészségesebbé is válhatunk. A korizás egyes krónikus betegség rehabilitációjában is hasznos, az asztmások, allergiások például kevesebb tünetről számolnak be a heti legalább 3X1 órás korcsolyázás eredményeképpen.
A korcsolyázás igazi társasági élménnyé is válhat, ha kellemes közösségben, zsúfoltság nélkül, nagyszerű környezetben siklunk a jégen. Nappal Budapest látképe, este pedig a város káprázatos fényei teszik varázslatossá a mozgást, ha a naphegyi Oxygen Wellness pályáján korcsolyázunk.

Korcsolyázók
Fotó: Merl Antal /

Négy tanács kezdőknek

1. Lassan a testtel!
Amint elfáradtunk, lassítsuk a tempót vagy álljunk meg pihenni! Egyetlen trükk sem éri meg a kockázatot, lényeg a fokozatosság. Ha a társaság forgatni vagy húzni szeretne bennünket, ne szégyelljünk nemet mondani, hiszen a kezdők sokkal hamarabb elvesztik az egyensúlyukat.

2. Kesztyű nélkül soha
A kesztyű az egyik legfontosabb felszerelés, ami nem csak hideg ellen véd, de ha elesünk, azt ujjaink legfontosabb védelmezőjeként a többiek korcsolyájának élétől is óv. Éppen ezért a vastag, bélelt, akár síkesztyű az ideális.

3. Legyen megfelelő a korcsolya mérete és a rögzítése
A méret akkor megfelelő, ha nem érik el a lábujjak a korcsolya orrát, sőt nagyjából 1 centis hézag van köztük – az ennél kisebb és nagyobb távolság sem ideális. Korcsolyázás közben ajánlott a dupla zokni viselése is.  A korrekt rögzítés végett mind a fűzőt, mind a csatokat érdemes még használat előtt kipróbálni, ezek ugyanis jellemzően szállítás vagy használat közben szoktak megsérülni.

4. Az éleztetés elkerülhetetlen
Az életlen korcsolya egyik ismérve, hogy a tükörjégen szétcsúsznak miatta a lábaink. Éppen ezért aki rendszeresen korcsolyázik, szezononként legalább egyszer éleztesse meg a sporteszközt- különösen, ha szemmel láthatóan sérült vagy nincs éle. Megóvhatjuk a korcsolya épségét, ha a jégen kívül élvédőt használunk.

www.oxygenwellness.hu/

Ezt a cikket nem az Index szerkesztősége készítette. Bővebben a PR cikkről, mint hirdetési formátumról itt olvashat.