Terroristák után kutatott az FBI New Yorkban

Feltételezett terroristák után nyomozva házkutatásokat tartott az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) New Yorkban, egy négytagú boszniai családot őrizetbe vettek.

Hétfő hajnalban házkutatást tartott az FBI több lakásban is Queensben, New York többféle etnikum által lakott városrészében. Az FBI és a New York-i rendőrség képviselői kevés részletet ismertettek az akcióról.

John Choe, a városi tanács egyik tagjának tanácsadója elmondta, hogy egy boszniai származású család négy tagját - egy házaspárt és két felnőtt gyermeküket - őrizetbe vették otthonukban, amelyben már három éve laknak. A biztonsági erők átkutattak egy másik lakást is, amelyben öt afgán férfi él, közülük egyeseket kihallgatásra előállítottak - közölte az egyik előállított, miután elengedték.

Az akciót akkor hajtották végre, amikor egy megfigyelés alatt tartott gyanúsított ismerőseivel találkozott a városrészben.

Charles Schumer New York-i szenátor, akit az FBI tájékoztatott az ügyről, újságíróknak azonban elmondta: nem fenyegetett küszöbönálló terrortámadás veszélye, az akciót megelőző céllal hajtották végre. A szenátor hangsúlyozta, hogy a házkutatásoknak nem volt köze Barack Obama amerikai elnök hétfői látogatásához.

Neve elhallgatását kérő két amerikai hírszerzési tisztségviselő közölte, hogy az átkutatott lakásokban nem találtak bevetésre készen álló fegyvert, bombát, a merénylet veszélyét azonban nagyon is reálisnak nevezték.

New Yorkban éberen őrködnek a város biztonsága felett a 2001. szeptember 11-i terrorcselekmények óta, amelyek nyolcadik évfordulója sok helyi lakosnak juttatta eszébe az eltérített utasszállító repülőgépekkel a Világkereskedelmi Központ ellen elkövetett véres merényletet.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58