A sofőrt okolják a limuzintűz miatt

A limuzin hátsó ajtajait a sofőr bezárta, emiatt halt meg öt ember a San Francisco-i autótűzben. Ezt állítja Nelia Arrellano, az egyik túlélő. Az autót vezető férfi is megszólalt a CBS televíziós csatornán, és azt állítja: mindent megtett, amit csak tudott.

A sofőr és kilenc harmincas, negyvenes nő utazott abban a limuzinban, amelyik vasárnap a San Mateo hídon gyulladt ki. A lángok a csomagtartóból csaptak fel, az utasok csak az utastérbe áramló füstöt vették észre. Öt utas meghalt, hárman, köztük a sofőr, füstmérgezést, ketten súlyos égési sérülést szenvedtek.

Az autóban utazók fülöp-szigetekiek voltak, és közülük nyolcan ápolónőként dolgoztak.

A hatóságok eddig egy szabálytalanságot vettek észre, de aligha emiatt gyulladt ki a limuzin: az 1999-es Lincoln Town Car hivatalosan csak nyolc embert szállíthatott volna.

Az oldalról ajánljuk

  • Sport
Meghalt Kamuti László, négyszeres világbajnoki ezüstérmes vívó

A tőröző 80 évet élt.

augusztus 27., 14:13

  • Gazdaság
Ismét devizakötvényt bocsát ki a magyar állam

Megkezdődött egy japán jenben jegyzett államkötvény-értékesítés előkészítése.

augusztus 28., 11:08

  • Tenisz
2,5 milliárddal segíti ki a kormány a bajba került teniszszövetséget

A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.

tegnap, 19:11

  • Belföld
Gulyás: Szeptember 1-jétől lezárjuk a határokat

Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.

augusztus 28., 16:40

  • Belföld
Szlávik: Kicsit meredek, de nem lehet baj a Szuperkupa-döntőn, ha betartják az előírásokat

Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.

augusztus 28., 22:59