Három gyanúsítottat vett őrizetbe a brit rendőrség szombaton Londonban a hét közepén elkövetett katonagyilkosság miatt.
A Scotland Yard szerint egy 24 és egy 28 éves férfit egy londoni házban, míg egy 21 évest az utcán vették őrizetbe. Állampolgárságukat egyelőre nem közölték.
Két merénylő szerdán a délkelet-londoni Woolwich kerületben gépkocsijával felhajtott a járdára, szándékosan elütött egy katonát, a 25 éves Lee Rigbyt, majd a sérültet késekkel és bárdokkal összekaszabolta, és a holttestet az úttestre dobta.
A gyilkosságot két nigériai származású, brit állampolgárságú muszlim követte el. A két tettes, Michael Adebolajo és Michael Adebowale a bűncselekmény után megvárta a nagy erőkkel kiérkező fegyveres rendőri egységeket, és a kivonuló rendőrökre is rátámadtak, akik több lövéssel megsebesítették őket.
A brit kormány terrorcselekménynek minősítette a támadást.
Letartóztatások a londoni katonagyilkosság után
Az oldalról ajánljuk
- Sport
A tőröző 80 évet élt.
augusztus 27., 14:13
- Tenisz
A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.
tegnap, 19:11
- Belföld
Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.
augusztus 28., 16:40
- Belföld
Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.
augusztus 28., 22:59
- Gazdaság
Megkezdődött egy japán jenben jegyzett államkötvény-értékesítés előkészítése.
augusztus 28., 11:08