
Ítélet született annak a rendőrnek az ügyében, aki egy fegyvertelen fekete férfit lőtt le 2015 áprilisában Dél-Karolinában – írta a BBC. Michael Slager azt állította, önvédelemből lőtt az 50 éves Walter Scottra, az akcióról azonban videófelvétel is készült, ami ennek teljesen ellentmondott. A rendőr végül 20 év börtönt kapott.

Az áldozatot egy közúti ellenőrzésen állították meg, rossz féklámpák miatt. Scott megpróbált elfutni a helyszínről és nem állt meg a felszólításra. Slager ekkor lőtt hátulról a férfira, nyolc lövéséből háromszor a nyakán találta el. Szakértők szerint, ha nincs az esetről mobilfelvétel, a rendőr megúszta volna az esetet.
Az elmúlt években több, zavargásokat is kiváltó eset volt, amelyben fehér rendőrök fegyvertelen fekete férfiakat lőttek le. A lakosság arányát figyelembe véve két és félszer gyakrabban lőnek le a rendőrök feketét, mint fehér embereket. A rasszista előítéletek azonban önmagukban nem magyarázzák meg a helyzetet.
Köszönjük, hogy olvasol minket!
Ha fontos számodra a független sajtó fennmaradása, támogasd az Indexet!
- Budapest, cím nincs megadva
- Alapterület 190 m2 Szobák 4+1 db Vételár 75 M Ft
- Üröm, cím nincs megadva
- Alapterület 276 m2 Szobák 5 db Vételár 269 M Ft
Rovataink a Facebookon