Hullanak a fejek a szlovák politikai életben
További Külföld cikkek
- Kegyetlenül meggyilkolta saját gyermekeit egy nő, életfogytiglanra ítélték
- Soha nem látott veszélyekről beszélt Trump tanácsadója: Putyin nem akar tárgyalni, egész Ukrajnát akarja
- Kihalás felé menetel az orosz társadalom, a megoldás sokakat meglep majd
- Ezeknek az iparágaknak verne oda az illegális bevándorlók tömeges deportálása az USA-ból
- Lófejjel és egy vemhes tehén tetemével próbál megfélemlíteni egy vállalkozót az olasz maffia
Kedden délután a különleges rendőri erők szállták meg a Penta pozsonyi székhelyét. A beavatkozás feltehetően a Gorilla-üggyel áll kapcsolatban, ahol az egyik főkolompos a cég vezére, Jaroslav Haščák volt, akit korrupcióval és pénzmosással vádolnak.
Elvették a mobilokat, notebookokat, az embereket őrizetbe vették. Azoknak az egyszerű alkalmazottaknak, akik akkor épp ezeken az emeleteken tartózkodtak, ott kellett maradniuk, hátratett kézzel a falhoz állítva
– nyilatkozta egy szemtanú a Denník N-nek.
A Körkép.sk beszámolója szerint az „Isten malmai” és a „Tisztítótűz” elnevezésű akciók folytatásáról van szó, amikor is elfogták többek között Dušan Kováčik volt speciális ügyészt és Tibor Gašpar korábbi országos rendőrfőnököt. Most Haščákkal együtt letartóztatták a SIS elhárításának korábbi főnökét, Ľubomír Arpášt és feleségét, aki szintén a titkosszolgálatnak dolgozott korábban.
A maffia csak annyira erős, amennyire gyenge az ország. Pont
– írta közösségi oldalán Igor Matovič pozsonyi kormányfő.
Mafia je len tak silná, ako slabý je štát. Bodka
Közzétette: Igor Matovic – 2020. december 1., kedd
A Penta Szlovákia egyik legnagyobb munkáltatója, országszerte mintegy 30 ezer embert foglalkoztat alvállalatain keresztül. A teljes (bevallott) eszközállománya 6,5 milliárd eurót tesz ki, tulajdonosai pedig immár évek óta a leggazdagabb szlovákok és csehek top 10-es mezőnyébe tartoznak. A SME összefoglalója szerint a cég alapítóinak közös története az előző érába nyúlik vissza, amikor együtt kezdtek tanulni a moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében, ami akkoriban nemcsak a kommunista diplomaták képzőhelye, hanem a KGB-ügynökök toborzóhelye is volt.
Lengyelországban a helyi média kereszttüzébe került Alexander Kwasniewski államfő is, aki egy évig az intézetben tanult. Csehországban pedig a parlament elé terjesztettek egy javaslatot, mellyel az MGIMO-t törölnék azon egyetemek listájáról, amelyek diplomáit az államigazgatás elismeri.