A koronavírus új variánsának terjedésétől tartó Finnország szerdától korlátozta a beutazást területére.
Az éjféltől érvényes óvintézkedések értelmében csak rendkívüli esetekben – például munkaügyben és családi okokból – engednek be külföldieket az északi országba. A beutazóknak rendelkezniük kell koronavírus-teszttel.
Az intézkedések egyelőre február 25-ig lesznek hatályban.
A finn állampolgárok törvény biztosította joga, hogy bármikor visszatérhetnek hazájukba. A helsinki külügyminisztérium ugyanakkor arra kérte a finneket, hogy halasszák el a nem sürgős utakat, és lehetőség szerint ne látogassanak az Egyesült Királyság, Írországba és Dél-Afrikába, ahol elterjedtek a vírus új, erősebben fertőző variánsai.
Finnországban eddig 43 616 fertőzöttje és 655 halálos áldozata van a koronavírusnak a Johns Hopkins baltimore-i egyetem legfrissebb összesítése szerint. A napi új fertőzöttek száma régóta a legalacsonyabbak közé számít Európában. Finnország már a járvány elején, tavaly tavasszal is lezárta a határait.
- Budapest, XIII. kerület Madarász Viktor utca 38.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, eladó lakás
- Alapterület 60 m2 Szobák 3 db Vételár 57,5 M Ft
Rovataink a Facebookon