- Külföld
- kolumbia
- tüntetés
- valle del cauca
- cali
- demonstráció
- erőszak
- emberrablás
- ombudsman
- ensz
- marta hurtado
- iván duque
Nyolcvanhét ember eltűnt a kolumbiai tüntetéseken
Nyolcvanhét tüntetőnek veszett nyoma az egy héttel ezelőtt kezdődött kolumbiai tiltakozások alatt – tájékoztat róla az MTI, a kolumbiai médiumok jelentése alapján.
A híradásokból kiderül, hogy a legtöbb, harmincöt ember eltűnését a nyugat-kolumbiai Valle del Cauca megye székhelyéről, Cali városából jelentették.
Az Index beszámolt róla, hogy a Dél-amerikai országban április 28-án robbantak ki demonstrációk a tervezett adóreform miatt, amelyek több településen zavargásokká fajultak, amelyekben húsznál is többen vesztették életüket és nyolcszáznegyvenen megsebesültek.
Az ENSZ kedden elítélte a tüntetőkkel szembeni aránytalan hatósági fellépését. Marta Hurtado, a világszervezet Emberi Jogi Főbiztosságának (OHCHR) szóvivője genfi sajtókonferenciáján kiemelte Cali városát, ahol a rendőrök tüzet nyitottak a tiltakozókra.
A védelmi miniszter azt állította, hogy illegális fegyveres csoportok szivárogtak be a békés tüntetők közé kifejezetten azzal a céllal, hogy erőszakot szítsanak.
Iván Duque kolumbiai elnök a tüntetések hatására vasárnap visszavonatta a pénzügyminisztérium által előterjesztett adóreformot.
A kabinet a koronavírus-járvány miatt keletkezett költségvetési hiány csökkentése érdekében kényszerül átalakítani az adórendszert. Iván Duque kedden közölte, hogy a kormány kész össznemzeti párbeszédre a helyzet rendezése érdekében.
Emellett az elnök arra szólította fel a polgárokat, hogy utasítsák el az erőszakot, oltalmazzák a legveszélyeztetettebbeket, támogassák a koronavírus-járvány elleni oltási kampányt és a gazdaság újraindítását. A vezető megígérte, hogy a kormány meghallgatja a polgárokat, és megoldásokat dolgoz ki a célok eléréséhez.