Tombol a rágcsálóapokalipszis Ausztráliában
A 2020-as év nem a legszerencsésebbek egyikeként vonult be a köztudatba a világ nagy részén, nem úgy az ausztráliai farmereknél. Bőséges csapadék áztatta a termőföldeket, ami bőséges terméssel is járt, ami pedig bőséges táplálékkal szolgált az egérpopulációnak, meg is jött a kedvük a sokasodáshoz.
A CNN összefoglalója szerint a szénabálákat szülészetként és hotelként használó egerek hónapok óta terrorizálják az elraktározott termést és a munkagépeket Kelet-Ausztráliában, több millió dolláros károkat okozva.
Most pedig, hogy jön a tél a bolygó déli féltekén, még éhesebbek a rágcsálók, igyekeznek tárazni az ínséges időkre. A helyzetet Új-Dél-Wales állam kormánya sem nézi tétlenül, csütörtökön bejelentette, 5000 litert szerzett be a világ legerősebb egérpusztító kemikáliájából. Persze ennek sem mindenki örül, sok földműves attól tart, hogy az egérméreg elhelyezésével beszennyezhetik a termést és megtizedelhetik a vadvilágot.
A nőstény egerek három hetente tudnak fialni, évszakonként több száz utódot hozva világra.
A rágcsálóapokalipszisről készített felvételek alapján nem patkányméregre van szükség, hanem a hamelni patkányfogóra, egérfogó síppal.
Footage filmed on a farm in Australia show thousands of mice scurrying from under pipes, through storage columns, and over machinery. Swathes of Australia's rural east are battling a "plague" of mice that is infesting crops. pic.twitter.com/08hnx0bj8l
— euronews (@euronews) March 19, 2021
A CNN kifejti, a hektáronkénti ezer egér már pestisnek számít Ausztráliában, az illetékes hatóságok szerint pedig most megkísérelni egy egérszámlálást a csillagok összesítésével felérő feladat lenne.
Egy másik hátránya az egerek népességgyarapodásának, hogy a bőséges táplálék miatt a kígyók is nagyobb számban szaporodnak.