Öt kórházban és több mint 56 ezer lakásban kapcsolták le a távfűtést kedd délben Temesváron, miután az önkormányzat felügyelete alatt működő Colterm távfűtési társaságot fizetésképtelenné nyilvánította a Temes Megyei Törvényszék, a szolgáltató pedig elzárta a gázcsapot − számolt be az MTI.
Dominic Fritz, Temesvár polgármestere sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a gázszolgáltatókkal folytatott tárgyalások egyelőre nem vezettek eredményre. Tovább folytatják a tárgyalásokat kis mennyiségű gáz vásárlásáról, ami lehetővé tenné, hogy elsősorban szénnel üzemeltessék a temesvári hőközpontokat − tette hozzá.
A polgármester drámainak nevezte a helyzetet, és közölte: a parlament és a kormány beavatkozása nélkül a temesvári távhőszolgáltató rendszer nem bírja ki a telet.
A hétvégi bukaresti oltásmaraton tapasztalatai pozitívak voltak, ezért hasonló akciókat kellene szervezni a kisebb településeken is − mondta Cseke Attila román egészségügyi miniszter.
Az Új Magyar Szó azt írja, hogy a szakember szerint az oltáskampány felgyorsításához új módszereket kell keresni, különösen a vidéki településeken. Közelebb kell vinni a vakcinát az emberekhez – jelentette ki.
A sepsiszentgyörgyi oltóközpontot valósággal megrohamozták az igénylők, a hétvégén a korábbi hetek napi oltásainak többszörösét jegyezték, de Háromszék többi városában is megnövekedett a jelentkezők száma – írja a Háromszék.
Bálint Sándor, a Dália utcai oltási központ orvosa elmondta: a megnövekedett oltási kedv jó irányba halad, a lakosság későn, de még időben elfogadta, hogy nincs más mód küzdeni a járvány terjedése ellen, csak a tömeges oltás. Azt azonban rosszallja, hogy az egészségügyi és a tanügyi alkalmazottak között még mindig nagyon kevés az igénylő.
Bulgáriában mind a halálozások, mind az új esetek száma rekordmagasságba szökött. Az ország, amely az Európai Unió legkevésbé átoltott államai közé tartozik, a járvány negyedik hullámával küzd – írja a Guardian.
Az elmúlt 24 órában 5863 új esetet regisztráltak, és 243 ember vesztette életét.
Az ország felnőtt lakosságának mindössze 24 százaléka kapta meg mindkét oltását. Az Európai Unió lakosságának átlagban 74 százaléka van teljesen beoltva.
Joe Biden amerikai elnök hétfőn aláírta azt a rendeletet, amely november 8-tól hatályon kívül helyezi a Kínára, Indiára és Európa nagy részére vonatkozó beutazási korlátozásokat − közölte hétfőn a Fehér Ház.
Az Egyesült Államok érdeke, hogy elmozduljon a Covid−19-világjárvány idején korábban alkalmazott korlátozásoktól, és olyan légi közlekedési irányelveket alkalmazzon, amelyek elsősorban az oltottságra támaszkodnak
− áll a közleményben.
A Fehér Ház először szeptember végén hozta nyilvánosságra, hogy november elején megszünteti a beutazási korlátozásokat az olyan külföldi turisták számára, akik a koronavírus elleni védettséghez szükséges összes oltással rendelkeznek. A repülőn érkező beutazóknak november 8. után a koronavírus elleni oltásuk igazolását, illetve az indulást megelőző három napban készült teszt negatív eredményét kell majd bemutatniuk. Karanténkötelezettség nem lesz érvényben − adta hírül az MTI.
Kínában 35 új esetet jelentettek hétfőn – írja a Guardian.
A hatóságok a járvány kiújulásától tartanak, mert a delta-variáns egyre több megbetegedést okoz. A megbetegedések kezdetben Belső-Mongóliában lángoltak fel, de már legalább 11 tartományt érintenek.
Kína azoknak az országoknak a sorába tartozik, ahol zéró toleranciát hirdettek a járvánnyal szemben, vagyis már egy eset után is helyi korlátozásokat vezetnek be.
Az izraeli egészségügyi minisztérium becslése szerint néhány héten belül megkezdődhet az 5 év feletti gyerekek oltása koronavírus ellen – írja az Arutz7.
Kedden az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága (FDA) szakértők bevonásával tart nyilvános meghallgatást, és ezt követően döntenek a kérdésről.
Amennyiben az FDA szabad utat ad a vakcinának, amint lehet, Izrael követni fogja ebben Amerikát.
Az északi féltekén a tél beköszöntével nem tűnik el a járvány, ezzel pedig megcáfolja azokat a reményeket, hogy a magas átoltottság kiutat jelent a járványból – idézi a Bloomberg elemzését a Portfolio.
Bár a vakcinák a súlyos betegséglefolyást, és így a kórházba kerülést nagymértékben megakadályozzák, a megfertőződést vagy a továbbadást nem gátolják meg teljesen, így bizonyos szempontból bonyolultabbá válik a képlet, mint egy évvel ezelőtt.
A várhatóan hidegebb időjárás, az oltások hatásosságának csökkenése és az átoltottság lefedettségének hiányosságai megnehezítik a járvány előrejelzését
– fejtette ki Arnaud Fontanet, az Institut Pasteur epidemiológusa.
Az európai járványhelyzet alakulásáról ebben a cikkünkben írtunk részletesebben.
Virtuális formában rendezte meg októberben a 8. Közép-európai Elhízástudományi Kongresszust a Magyar Elhízástudományi Társaság. A rendezvény az „Azonnali lépéseket követel az elhízás” címet viselte, fővédnöke Áder János köztársasági elnök, védnöke pedig Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár volt – közölte az MTI Országos Sajtószolgálatán keresztül a társaság.
A kétnapos, angol nyelvű kongresszuson 53 szóbeli, 7 poszterprezentáció az elhízástudomány elméleti, klinikai, valamint szocioökonómiai összefüggéseit tárgyalta. Az Európai Elhízástudományi Társaság elnöke, Jason Halford professzor a Covid–19 és az obezitás (kóros elhízás) kapcsolatát mutatta be a EUROPEANBS tanulmány alapján, hangsúlyozva a túlsúllyal élő személyek stigmatizációtól mentes ellátásának szükségességét.
A világon 244 059 001 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak eddig hivatalosan a járvány alatt, a halálos áldozatok száma 4 954 560 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 243 644 340 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 947 967 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ma is jelentkezik az Index hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.