
Sátrat állítanak fel a római képviselőház melletti parkolóban, ahol azok a parlamenti tagok adhatják le a hétfőn kezdődő olasz elnökválasztáson, akik koronavírusosak. Pozitív teszttel ugyanis nem lehet belépni a parlament épületébe.
Mivel az államfő megválasztása kizárólag jelenléti szavazással történik, szó volt arról, hogy mobilurnát vinnének azok otthonába, akik karanténban tartózkodnak, csakhogy ez országos szinten nehezen valósítható meg.
Minden erőfeszítést meg kell tenni, hogy a szavazásra jogosultak érvényesíthessék szavazati jogukat, és részt vehessenek az államfőválasztáson
– Andrea Costa egészségügyi államtitkár.
A hírek szerint a parlament több mint húsz tagja fertőzött jelenleg.
Akik nincsenek beoltva, azok is beléphetnek az elnökválasztás helyszínéül szolgáló képviselőházi ülésterembe, de ehhez negatív teszteredményt kell felmutatniuk.
Bajban vannak viszont azok, akik egyetlen oltást sem vettek fel, és a dél-olasz szigetek képviseletében készülnek Rómába, mivel a komphajókra kizárólag oltottsági igazolással szállhatnak fel.
A hétfőn délután kezdődő többfordulós szavazáson 1946 óta a 13. olasz államfőt választják meg.
(MTI)