- Külföld
- háború
- oroszország
- ukrajna
- orosz-ukrán-konfliktus
- nukleáris fegyverkezés
- nukleáris rakéta
- vlagyimir putyin
- egyesült államok
Amerika válaszolt Vlagyimir Putyin nukleáris fegyverekre vonatkozó kijelentésére
További Külföld cikkek
- Volodimir Zelenszkij hajlandó területekről lemondani és befejezni a háborút, ha Ukrajnát felveszik a NATO-ba
- A szíriai lázadók betörtek Aleppóba, sokan meghaltak
- Senki nem táncolt még úgy a meleghimnuszra, mint Donald Trump
- Potyautassal a fedélzetén repült a New Yorkot Párizzsal összekötő járat
- Megszavazták az aktív eutanáziáról szóló törvénytervezetet Londonban
Egy magas rangú amerikai védelmi tisztviselő egyenesen „felelőtlennek" nevezte Vlagyimir Putyin orosz elnök könnyelmű nyelvezetét a Belarusznak ígért nukleáris rakétarendszerekkel kapcsolatban.
Stratégiai erőink mindig figyelemmel kísérik a nukleáris fegyverviseléssel kapcsolatos kijelentéseket. Természetesen komolyan vesszük, és a kezdetektől fogva komolyan vettük ezt a fenyegetést
– mondta a tisztviselő egy újságírókkal folytatott háttérbeszélgetésen – írja a CNN.
Az Index is megírta, miszerint Oroszország Iszkander-M típusú rakétarendszereket szállít a szövetséges Belarusznak, ezt személyesen Vlagyimir Putyin jelentette be szombaton az Alekszandr Lukasenka belorusz elnökkel folytatott beszélgetése során. A szállításra néhány hónapon belül sor kerül, tette hozzá az orosz államfő.
A találkozóról készült átiratban Alekszandr Lukasenka aggodalmát fejezte ki Putyinnak az Egyesült Államok és a NATO repülőgépeivel kapcsolatban, mert véleménye szerint azokat nukleáris robbanófejek hordozására alkalmas rakéták szállítására készítik fel Belarusz határának közelében. Alekszandr Lukasenka arra kérte Putyint, hogy a Belaruszban állomásozó orosz Szu–35-ös vadászgépeket is ruházzák fel a nukleáris csapásmérés képességével.
Az orosz elnök ezt első körben elutasította, mert szerinte a belorusz Szu–25-ös repülőgépeket is át lehet alakítani a pusztító erejű rakéták hordozására.
Ezt a modernizálást az oroszországi repülőgépgyárakban kellene elvégezni, de ennek módjáról majd egyeztetünk önökkel. És ennek megfelelően kezdjék el a repülőszemélyzet kiképzését
– adta ki a parancsot Vlagyimir Putyin.
Az Iszkander–M egy orosz gyártmányú ballisztikus rakétarendszer, amely hagyományos vagy nukleáris robbanófejeket hordozhat, maximális hatótávolsága pedig akár 500 kilométer is lehet, emlékeztet a CNN. Az Iszkander–M-et először 2008-ban vetették be az orosz–grúz konfliktusban.
(Borítókép: Az orosz védelmi minisztérium által közreadott kép egy Iszkander-M taktikai rakétáról a Zapad (Nyugat) 2017 elnevezésű orosz–fehérorosz hadgyakorlaton az oroszországi Leningrád régióban lévő Luga gyakorlótéren 2017. szeptember 18-án. Fotó: MTI / EPA / Konsztantyin Alis / Orosz védelmi minisztérium)