A farkasok élőhelye az Alpokban várhatóan öt év alatt kimerülhet, az egyesület szerint „a farkaspopuláció ezután szabályozza magát, és nem növekszik tovább”.
Becslések szerint 2021-ben már több mint 250 farkascsalád élt az alpesi régióban, számuk idén több mint háromszázra növekedhet. A szövetség feltételezése szerint a terület összesen mintegy nyolcszáz falkát láthat el.
Az egyesület ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet a haszonállatok következetes védelmének fontosságára. Múlt héten St. Gallen kantonban, a Berntől délkeletre fekvő Brändlisbergben egy egyéves tehenet farkasok pusztítottak el, ez volt az első ilyen eset.
A gazdák egyesületei többször kértek kilövési engedélyt, egyelőre eredménytelenül. Az Alpokban a farkasfalkák két felnőtt egyedből és utódaikból állnak, általában akár tízen is lehetnek.
Egy-egy család élőhelye két-háromszáz négyzetkilométerre terjedhet ki. Az első farkast 1993-ban észlelték a Alpok délnyugati részén, francia–olasz területen, Svájcban pedig 1995-ben bukkantak fel ismét, 2012 óta pedig már falkában élnek.
Az Alpok németországi területén egyelőre nincs nyoma farkasfalkának, sem a GWS szövetség, sem a Farkasok Szövetségi Dokumentációs és Tanácsadóközpontja nem jegyzett fel észlelést – számolt be az MTI.