Az amerikai titkosszolgálat vállalja a felelősséget a Trump-merényletnél elkövetett hibákért
További Külföld cikkek
- Újabb ballisztikus rakétákat lőtt ki Észak-Korea
- Budapesten gyárthatták a Hezbollah-harcosok oldalán felrobbant csipogókat
- Dráma a felhők felett, visszafordult a British Airways szerdai budapesti járata
- Ismeretlen anyagokat tartalmazó leveleket postáztak több amerikai képviselőnek is
- „Én ebbe be nem szállok” – vallott az elsüllyedt Titan kis-tengeralattjáró egyik mérnöke
Washingtonban tartott sajtótájékoztatóján Ronald Rowe, aki Kimberly Cheatle-t váltotta, miután az a Donald Trump elleni merénylet után lemondott a szolgálat igazgatói posztjáról.
A The Guardian beszámolója Ronald Rowe elmondta: az ügynököknek minden helyet ellenőrizni kellett volna, ahonnan a merénylő végül lövéseket adott le a volt elnökre, miközben a volt elnök a múlt hónapban a pennsylvaniai Butlerben tartott kampánygyűlésen beszélt. A republikánus elnökjelöltnek egy golyó súrolta a fülét, miközben a tömeghez szólt, amikor lövések dördültek, amelyek megöltek egy embert a tömegben, másokat pedig megsebesítettek.
A fegyveres, Thomas Matthew Crooks, több lövést adott le, miután elhelyezkedett egy raktárépület tetején, amely „nem volt messze” a színpadtól, ahol Trump beszélt – ismerte el Ronald Rowe. Crooksot a történtek után azonnal lelőtték, azonban a titkosszolgálat új vezetője szerint az ügynököknek már korábban „szemmel kellett volna tartaniuk” ezt a pozíciót.
A titkosszolgálat belső vizsgálatot folytat, és Rowe elmondása szerint szükség esetén fegyelmi eljárást indítanak. Mint mondta, a titkosszolgálatnak „fogalma sem volt” arról, hogy a 20 éves férfinél fegyver volt, amíg a lövések el nem dördültek.
Ronald Rowe úgy véli, a gyűlést biztosítva több hibát is elkövettek, de senki sem próbálja a helyi bűnüldöző szervekre hárítani a felelősséget. Korábban az is felvetődött, hogy a helyi rendőrségnek kellett volna megállítani a merénylőt, és figyelmeztetnie a szövetségi ügynököket, mielőtt az tüzet nyitott volna a raktárépület tetejéről.
Az üzenet, ami nem ért célba
A titkosszolgálat vezetője elárulta, hogy a helyi rendfenntartó erők közölték a szövetségi ügynökséggel, hogy egy férfi van a tetőn, de az üzenet nem jutott el a titkosszolgálathoz. Hozzátette, hogy szövetségi ügynökök nem voltak jelen a központban, amelyet a helyi rendfenntartó erők vezettek.
Ők voltak az elsők, akik látták, hogy egy férfi felment a raktár tetejére, akiről kiderült, hogy ő volt a merénylő. A fegyveres utánanézett az interneten John F. Kennedy elnök 1963-as merényletének, és egy drónnal is megnézte a helyszínt, mielőtt lelőtte Trumpot.