Vlagyimir Putyin több száz kecskét ajándékozott Kim Dzsongunnak
További Külföld cikkek
- Golyóálló mellényben késelt a tizenkét éves portugál fiú, egy iskolai alkalmazott fékezte meg az őrjöngő diákot
- Lemondott a szlovén oktatási miniszter
- Várhelyi Olivér megtiszteltetésnek nevezte új biztosi jelölését
- Francia és kelet-európai zsoldosok puccsa bukott meg Venezuelában
- Megszólalt Gál Kinga, a Patrióták alelnöke, támogatják Matteo Salvinit
Vlagyimir Putyin orosz elnök és Kim Dzsongun észak-koreai vezető júniusi csúcstalálkozójukon kölcsönös együttműködésről állapodtak meg, melynek első kézzel fogható eredményeiről most szerzett tudomást a nagyvilág – írja a Politico.
Az együttműködés és barátság jegyében Oroszország 447 kecskét küldött az észak-koreai Rason városába – közölte sajtóközleményében a Roszszelhoznadzor orosz mezőgazdasági biztonsági felügyelet.
A kecskék, amelyeket az oroszországi Leningrádi területről exportáltak, az első olyan haszonállat-csomagot jelentik, amelyet Oroszország Észak-Koreába szállít. A kecskék tejtermékekkel fogják ellátni a helyi gyerekeket, hogy enyhítsék Észak-Korea élelmiszerhiányát, amelyet főként a kormány politikája okozott, de a helyzet a koronavírus-járvány idején egyre rosszabb lett.
A Human Rights Watch szerint Észak-Korea 25,9 millió lakosából 10,7 millió alultáplált, a gyermekek 18 százalékának növekedése és fejlődése pedig károsodott a krónikus alultápláltság miatt.
„A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság Nampho önkormányzatának kerületeiben nagy kapacitású kecskefarmok épültek. Ennek eredményeként megszilárdult az alapítvány, hogy zökkenőmentesen biztosítsa a tejtermékeket a településen élő gyermekek számára” – jelentette az észak-koreai Koreai Központi Hírügynökség ugyanazon a napon, közvetve megerősítve a szállítmányt.
Oroszország a 2022 februárjában kezdett teljes körű ukrajnai inváziója óta különösen összebarátkozott Észak-Koreával, amely nyíltan támogatja az orosz támadást, azzal vádolják, hogy fegyvereket szállított az orosz erők harctéri megsegítése érdekében.
Mind Oroszország, mind Észak-Korea korábban tagadta azokat az állításokat, amelyek szerint Phenjan fegyvereket vagy lőszert szállítana a Kreml erőinek.
Putyin nemrégiben tett észak-koreai útján a két vezető aláírt egy megállapodást, amely „kölcsönös segítségnyújtásra kötelezi őket az egyik fél elleni agresszió esetén”. Az orosz állami média szerint ez része egy széles körű szerződésnek, amely az oktatástól a mezőgazdaságon át a turizmusig mindenre kiterjed.