130 éve nem volt példa arra, hogy ilyen későn kezdődjön meg a havazás a Fudzsi-hegyen
Leesett a hó a Fudzsi-hegyen – adta hírül az MTI. „Itt vannak a Fudzsi-hegyről a városházáról ma reggel készült fotók. Vékony hóréteget látunk a csúcs közelében” – írták az X-en a Sizuoka prefektúrában lévő Fudzsi illetékesei.
A Japán egyik szimbólumának tekintett Honsú szigeten magasodó Fudzsi-hegyet átlagosan október 2-ától kezdi betakarni a hó, 2023-ban október 5-én jegyezte fel az első havazást a japán meteorológiai szolgálat (JMA).
A hegyen leeső hóról 1894 óta vezetik a feljegyzéseket.
130 éve nem volt példa arra, hogy ilyen későn kezdődjön meg a havazás a 3776 méter magas Fudzsin,
amely az ország egyik legnépszerűbb idegenforgalmi célpontja. A szakemberek a késlekedést az utóbbi hetek szokatlanul meleg időjárásának tulajdonították.
#JAPAN: SNOW SEEN ON MOUNT FUJI AFTER RECORD ABSENCE
— MwanzoTV (@MwanzoTv) November 6, 2024
Snow has finally fallen on Mount Fuji, images showed Wednesday, after warm weather led to the Japanese mountain's longest-ever stint with bare slopes.
The volcano's famous snowcap begins forming on October 2 on average, and… pic.twitter.com/3UWOn3FpZx
Japán legmagasabb hegyének csúcsán az októberi átlaghőmérséklet mínusz 2 fok, de 2024-ben 1,6 fokos volt az október, 1932 óta nem volt ilyen meleg ez a hónap a Fudzsin.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) korábban figyelmeztetett, hogy a globális éghajlatvédelmi cselekvési tervek „mérföldekkel elmaradnak” attól, amire szükség lenne. Az ENSZ azt is közölte, hogy az éghajlatváltozás kétszer olyan súlyos lehet, mint azt korábban jósolták, és a Föld a 3,1 Celsius-fokos globális felmelegedés felé tart, ami a szervezet szerint katasztrofális következményekkel járhat.