Ilyen még nem volt: a vőlegény szakított, a menyasszonynak mégis vissza kell adnia a gyűrűt
További Külföld cikkek
- Bűnösnek találták a belga államot gyermekrablások miatt
- Lengyel kamionos ámokfutó tarolt le 50 autót a német autópályán
- Agyhártyagyulladás veszélye miatt szünetel az oktatás Nagybányán
- Az erdélyi magyarok megérezték a veszélyt, amit a magyarellenesek megerősödése jelent
- Hárman haltak bele tengeri teknős fogyasztásába a Fülöp-szigeteken
Az Economx cikke szerint a massachusettsi legfelsőbb bíróság, az exvőlegény, Bruce Johnson oldalára állt abban a jogi csatában, amelyet egykori szerelmével, Caroline Settinóval vívott, aki szerette volna megtartani kapcsolatuk emlékeként a drága ékszert, miután a férfi lemondta az esküvőjüket.
A bíróság azonban kimondta:
Az eljegyzési gyűrűket vétkességtől függetlenül vissza kell juttatni annak, aki adta.
Nicholas Rosenberg, a nő ügyvédje nyilatkozatában kiábrándítónak nevezte az ítéletet, és úgy fogalmazott, hogy „az eljegyzési gyűrű feltételes ajándékként való felfogása elavult elképzeléseken alapul”. Johnson ügyvédje egyelőre nem nyilatkozott az esetről tudósító Reutersnek.
Ha a férfi szakított a menyasszonnyal, akkor a gyűrű a nőnél maradt eddig
A jegygyűrűk visszaszolgáltatására irányuló perek lényegében az utolsó megmaradt peres ügytípust jelentik, amelyeket az amerikai bíróságok a felbontott eljegyzések miatt még elismernek,
miután az amerikai államok az 1930-as években elkezdték eltörölni azokat az egyéb kártérítés iránti kereseteket, amelyeket a nők korábban érvényesíthettek abban az esetben, ha a nekik tett házassági ígéretet valamilyen okból megmásította a férfi.
Egy 1959-es, mostanáig precedensnek számító megközelítés értelmében a legtöbb állam szerint az eljegyzési gyűrű ajándékozója jogosult volt annak visszakapására, amennyiben az illető nem „vétkes” az eljegyzés felbontásában. Magyarul, ha a férfi szakított a menyasszonnyal még az esküvő előtt, és utóbbi ezért nem volt hibáztatható, akkor a hölgy megtarthatta a jegygyűrűt.
Bruce Johnson 2017-ben azért mondta le a Settinóval tervezett esküvőjét, mert azt gyanította különböző telefonos üzenetváltások alapján, hogy a menyasszonyának viszonya van. Settino tagadta a vádakat, azt állította, hogy a szóban forgó férfi csak egy régi barátja.
Johnson 2018-ban fordult a bírósághoz, hogy visszakaphassa a 70 ezer dolláros gyűrűt, de egy bíró akkor úgy ítélte meg, hogy tévedett a feltételezett viszonyról.
Később egy fellebbviteli törvényszék változtatta meg az ítéletet, így került az ügy az állami legfelsőbb bírósághoz, amely most a férfinak kedvező ítéletet hozott.
Settino ügyvédje szerint az eljáró bíróságnak a Montanai Legfelsőbb Bíróságot kellene követnie, amely 2002-ben elfogadta a visszavétel tilalmát. A massachusettsi legfelsőbb törvényszék viszont arra hivatkozva utasította el ezt, hogy „az általános felfogás szerint az eljegyzési gyűrűk olyan ajándékok, amelyek eredendően a későbbi házasságkötéstől függenek”.