Szijjártó Péter: A sok rossz hír mellett azért néha jön egy-egy jó is
További Külföld cikkek
- Robbantással loptak el értékes dák műkincseket Hollandiában
- Gazdasági sikertörténet vagy eltűnő lakosság: mi történik a Baltikumban?
- A CIA szerint laboratóriumból szivárgott ki a koronavírus
- A cserkészekre vetette ki hálóját a hírhedt amerikai szélsőjobboldali szervezet
- „Kitakarítjuk az egészet” – Donald Trump elköltöztetné a palesztinokat Gázából
„A sok rossz hír mellett azért néha jön egy-egy jó is, még az olyan nehéz térségekből is, mint a Közel-Kelet. Hosszú, nagyon hosszú idő után végre sikerült elnököt választani Libanonban” – írja Szijjártó Péter a Facebook-oldalán.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint az elnök megválasztása végre stabilitást tud adni az elmúlt hónapokban-években számos megpróbáltatáson áteső országnak.
Ez nekünk, magyaroknak is nagyon jó hír, mert egyrészt a közel-keleti térség stabilitása hozzájárul Európa biztonságához, másrészt pedig a keresztény közösségek nyugalma, jogaik teljes körű érvényesülése különösen fontos számunkra
– állapította meg a tárcavezető.
Szijjártó Péter azt is elárulta, hogy pénteken telefonon egyeztetett Abdallah Bou Habib libanoni külügyminiszterrel, akinek gratulált az elnökválasztáshoz, és megerősítették kölcsönös elkötelezettségüket a magyar-libanoni kétoldalú kapcsolatok fejlesztése mellett.
Az EU is megszólalt
Joseph Aun, a hadsereg eddigi főparancsnokának elnökké választása Libanonban jelentős lépés, reményt és a megújulás lehetőségét jelenti az ország népe számára – jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője pénteken arra reagálva, hogy több mint két év után a libanoni parlament előző nap megválasztotta az új államfőt.
Az Európai Unió nevében kiadott közleményében Kaja Kallas azt írta, az EU elismerését fejezi ki a libanoni parlament képviselőinek, amiért – mint fogalmazott – „széles körű konszenzusra jutottak, és felelősséget tanúsítottak” az új államfő megválasztásával.
A nemzeti egység szelleme elengedhetetlen ahhoz, hogy a társadalom minden rétegében valamennyi polgár részt vehessen a közelmúltbeli konfliktusok következményeinek leküzdésében, az újjáépítési erőfeszítések előmozdításában, valamint a politikai stabilizáció előmozdításában és a társadalmi-gazdasági fellendülésben – emelte ki Kallas.
Az EU ismételten megerősíti, hogy rendíthetetlenül támogatja a libanoni népet – jelentette ki a főképviselő az MTI szerint.
Várakozással tekintünk a teljes jogú kormány gyors megalakulása elé, amely képes reformorientált és előretekintő menetrendet előmozdítani
– fogalmazott az uniós diplomácia vezetője, majd hozzátette: ez nyithatja meg az utat a megújult nemzetközi támogatás, valamint az EU és Libanon közötti partnerség teljes körű újraindítása előtt.