A boszniai Szerb Köztársaság is belépne a szerb-magyar katonai szövetségbe
További Külföld cikkek
-
Összejöhet az újabb Trump–Orbán találkozó, megkezdődtek az előkészületek
- Atomháború szélére sodródott két nukleáris hatalom egy turistamészárlás miatt
- Protokollt szegtek a Szent Péter-bazilikában, Ferenc pápa koporsója mellett imádkozhatott a szerzetes nővér
- Oroszország engedélyt kérhetett, hogy nagy hatótávolságú katonai repülőgépeket telepíthessen Pápuán
- Vita a klímacsúcson, fingnak nevezték az amerikai tisztviselő beszédét
Milorad Dodik a következő kormányülésen tervezi felvetni, hogy a boszniai Szerb Köztársaság kezdeményezze csatlakozását a Szerbia és Magyarország között kialakulni látszó katonai szövetséghez – közölte a Nova.
A Szerb Köztársaság soha nem fogadhatja el, hogy a NATO tagja legyen. Holnap kibővített kormányülésünk lesz, és kérni fogjuk, hogy csatlakozhassunk a Szerbiával és Magyarországgal kötött katonai és biztonsági megállapodáshoz
– fogalmazott az elnök.
A köztársaság a rendőrségével szállna be a szövetségbe, ugyanis önálló hadsereggel nem rendelkezik.
Milorad Dodik az utóbbi hetekben több olyan intézkedést is kezdeményezett, amely a boszniai Szerb Köztársaság önállósodását hivatott elősegíteni. Március közepén benyújtotta az országrész új alkotmányának tervezetét, valamint a boszniai Szerb Köztársaság alkotmányos beállításának védelméről szóló törvényt.
Milorad Dodik ellen elfogatóparancsot adtak ki
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a boszniai szövetségi bíróság az Interpol szarajevói irodájának továbbították azt a kérelmet, amelyben az áll, hogy adjanak ki nemzetközi elfogatóparancsot a boszniai szerb köztársaság elnöke, illetve Nenad Stevandic, a szerb országrész parlamentjének elnöke ellen, mert a belföldi elfogatóparancs ellenére átlépték a boszniai határt.
Azóta az Interpol elutasította a bosznia-hercegovinai bíróság kérését, mely szerint nemzetközi elfogatóparancsot adjanak ki ellene és Nenad Stevandics ellen. A kérelmet az Interpol 3. alapszabálya alapján utasították el, amely a politikai üldözés tilalmára vonatkozik.
lekszandar Vucsics elnök most hívott, hogy értesítést kapott az Interpoltól, miszerint Szerbia fellebbezését helybenhagyták, így az Interpol elutasította a Bosznia-hercegovinai Bíróság kérését
− írta a Bosznia-hercegovinai Szerb Köztársaság elnöke. A bejegyzésben köszönetet mondott Alekszandar Vucsics szerb államfőnek a támogatásért, valamint Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek és minden ország elnökének, akik fellebbezést nyújtottak be.