Illegális bevándorlók lőttek rendőrökre Szerbiában
Fokozott ellenőrzést tartott a szerb rendőrség a horvát határhoz közeli Sidnél. A hatóságok rátaláltak az illegális bevándorlók egyik búvóhelyére. Az intézkedés alatt a bevándorlók rálőttek a rendőrökre – számolt be róla a Pannon RTV.
Az incidensben az egyik bevándorló meghalt, négyet elfogtak, többet keresnek. A hatóságok vizsgálatot indítottak az ügyben.
2022-ben bevándorlók két csoportja támadt egymásra lőfegyverekkel szombat hajnalban a magyar határhoz közeli szabadkai erdőben, az incidensben hatan sérültek meg súlyosan, és egy ember meghalt. Ugyanebben az esztendőben a Röszkével szomszédos Horgoson történt egy konfliktus.
2024-ben legalább tíz illegális bevándorló megfulladt, további körülbelül tíz pedig eltűnt a Bosznia-Hercegovina és Szerbia közötti határfolyóban csütörtökön, amikor megpróbáltak átkelni a Drinán.