- Külföld
- Európai Parlament
- ep
- eu
- brexit
- donald tusk
- angela merkel
- jean-claude juncker
- antonio tajani
- európai néppárt
Csak az egységes Európa lehet szuverén
További Európai Parlament cikkek
- Az NVB megállapította az EP-választás végeredményét
- Nemzetközi sajtó: Orbánék kapták a legtöbb szavazatot, de új kihívójuk nagy győzelmet aratott
- Beszavazták az Európai Parlamentbe a budapesti antifa támadások olasz vádlottját
- Ursula von der Leyen bukását is okozhatja egy vizsgálat
- Gyurcsány Ferenc elárulta, együttműködne-e Magyar Péterrel
Európai vezetők az Európai Néppárt máltai kongresszusának második napján az egység és a szolidaritás jelentőségét hangsúlyozták. A jobbközép pártcsaládnak a Fidesz-KDNP is tagja, az ülésen Orbán Viktor is felszólalt.
Tusk: csak az egységes Európa szavatolja a függetlenséget
„Csak az egységes Európa lehet szuverén Európa” – jelentette ki Donald Tusk. Az uniós állam- és kormányfőkből álló Európai Tanács elnöke kiemelte: csak a szuverén Európa garantálhatja a szabadságot és függetlenséget a polgárainak. Az egységes és szuverén Európának nincs alternatívája, eltökéltek és egységesek maradnak a jövőben is.
A feladatuk az, hogy megértessék a polgárokkal: az erős EU a legjobb garanciája a nemzeti és állami szuverenitásnak.
„Egy felelős patriótának nincs jobb alternatíva, mint az egységes és szuverén Európa.”
Nincs ellentmondás a liberális demokrácia és a rend, a biztonság iránti igény között, csak egy szabad és törvénytisztelő társadalom lehet biztonságban.
Merkel: azért fogadtuk be a menekülteket, mert ez volt helyes
Angela Merkel német kancellár kiemelte: ha az európai országok együttműködnek, sikeresebbek lehetnek, mint egyedül. A Néppárt „a legnagyobb erő az európai családban”, a szabadság, az igazságosság és a szolidaritás értéke köti össze, és mindig ezekre az értékeikre kell támaszkodniuk.
A német kancellár a migrációról kijelentette: azért fogadták be a menekülteket, mert ez volt a helyes, és segíteni kell az afrikai országoknak, hogy a saját kezükbe vehessék a sorsukat.
Juncker: a brexit új kezdet
Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke kiemelte: „nehéz időket élünk, gazdasági válság, migráció, terrorizmus, brexit - a Néppárt felelőssége hatalmas”. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke szerint viszont a britek kilépése nem mindennek a végét, hanem egy új kezdetet jelent, az uniós tagállamoknak tovább kell haladnunk.
Manfred Weber, a Néppárt európai parlamenti frakcióvezetője úgy vélte, „büszkének kell lennünk arra, amit az elmúlt évtizedekben elértünk”.
Aki szereti a szülőföldjét, annak igent kell mondania az erős Európára.
(MTI)
Az Európai Parlament a tartalomért azonban nem vonható felelősségre.