Annyi miniszterelnök megy Brüsszelbe, hogy Juncker már nem bírja követni
Legfrissebb híreink
- Tüntetnek Szatmárnémetiben egy 15 éves lány halála miatt
- Az oroszok bevetették a félelmetes Terminátorokat
- Szijjártó Péter: A magyar nép már nagy árat fizetett a háborúért
- Jair Netanjahu: Soros György nagyon komoly károkat okoz a zsidó államnak
- Mozgósítás Ukrajnában: gyanútlan magyarokat tuszkolnak be a buszokba
- Nagy a baj Szlovákiában: tiltakozásul lekapcsolják a közvilágítást
- Ezért olyan fontosak az amerikai harckocsik Ukrajnának
- Lemondatnák a perui államfőt a kormányzati erőszak miatt
- Putyin pánikol: hamarosan újabb félmillió oroszt sorozhatnak be
- Vucsics szerint Koszovó nem akar beszélgetni, pedig fontos lenne
Csúcsra járatják ezen a héten az európai uniós diplomáciát. Az Európai Tanács elnöke, Donald Tusk körbeutazza a fél kontinenst, az Európai Bizottság feje, Jean-Claude Juncker pedig Brüsszelben fogadja az állami vezetőket. Egyszerre tárgyalnak a migrációs válság megoldásáról, és azon ügyködnek, hogy Nagy-Britanniát az Európai Unióban tartsák.
Ennyi tárgyalást már nem könnyű észben tartani. Amikor hétfő délután a brit kilépésről, a Brexitről kérdezték Junckert, először leszögezte, hogy az uniós javaslat eleget tesz Nagy-Britannia legfontosabb kérésének, „egy fair deal Nagy-Britanniának és a 27 másik tagállamnak.” Komoly dologról van szó, mert a társadalmi ellátórendszer forog kockán, tette hozzá. Aztán elvesztette a fonalat.
Találkozom David Cameron miniszterelnök úrral holnap reggel, vagy holnap délután, nem tudom, mert annyi miniszterelnök jön. Bevitorláznak, kivitorláznak, már nem tudom, ki mikor jön, mennyi időre, és miért, de ő holnap jön.
„A szociális ellátórendszer kérdését a legnagyobb körültekintéssel kell kezelnünk – folytatta Juncker a román miniszterelnökkel, Dacian Cioloș-sal tartott közös sajtótájékoztatóján. – Óvatosnak kell lennünk, mert ez Nagy-Britanniát is érinti, de a többi tagállamot is. Azt hiszem, hogy ezeket a szociális támogatásokat továbbra is meg kell kapniuk azoknak, akik már most is Nagy-Britanniában vannak, az újonnan érkező munkavállalókra pedig meglátjuk. A gyermeknevelési támogatásoknak az indexálása lesz a holnapi tárgyalás középpontjában, és az Európai Tanács ülésén is.”
Az Európai Tanács csütörtökön és pénteken ül össze. Az uniós miniszterelnökök és köztársasági elnökök (azokból az országokból, ahol az államfő kormányoz) a legmagasabb szinten tárgyalják majd meg a brit kéréseket. A fő vitatéma, hogy befagyasszák-e négy évre a Nagy-Britanniába készülő munkavállalóknak járó szociális támogatásokat.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon