Nem azon a 136 magyar gyereken múlik a brit alku
Legfrissebb híreink
- Tüntetők fogadták Netanjáhú izraeli kormányfőt Londonban
- Saját törvényjavaslata miatt üzenhet hadat Ukrajnának Bukarest?
- Greta Thunberg koporsójával tüntettek a lengyel bányászok
- III. Károly elhalasztja francia államlátogatását a tüntetések miatt
- Megszakította diplomáciai kapcsolatait az Egyesült Államokkal és a britekkel a boszniai szerbek vezetője
- Véget ért az EU-csúcs, megszületett a megállapodás
- A francia tisztviselőknek már a Netflix és a Candy Crush is tabu
- Georgiában áll a bál, négy képviselőt kirúgtak a parlamentből
- Legalább ketten meghaltak egy törökországi szállodatűzben
- Trump egykori jogásza boszorkányüldözést kiált
A David Cameron által kért EU-s reformokról szóló pénteki csúcstalálkozó leginkább vitatott pontja, hogy a brit kormány szeretne véget vetni annak a családtámogatási rendszernek, hogy Nagy-Britanniában élő szülők otthon maradt gyermekeik után is megigényelhetik a brit családi pótlék teljes összegét.

A szociális biztonsági rendszerek koordinációjáról szóló EU-s rendelet értelmében az uniós tagállamoknak akkor is utalniuk kell a gyermekek után járó családi támogatásokat, ha a gyermekek egy másik tagállamban laknak. Az Egyesült Királyság családi pótlékot, gyermekek után járó adókedvezményt és gyámsági támogatást biztosít. A nemzeti szabályok szerint a brit állampolgárok azonban nem kaphatnak támogatást, ha gyermekeik külföldön élnek, derül ki a brüsszeli székhelyű Bruegel think tank jelentéséből.
2013-ban 34 052 olyan gyermek után igényeltek támogatást Nagy-Britanniában, akik más EU-s országban éltek. Ez az összes igénylés 0,26 százaléka, áll a Bruegel által idézett statisztikában, melyet a brit parlament alsóháza jegyez.

A legtöbb gyermek, 13172, Lengyelországban él, a második legtöbb, 1231, Írországban. Magyarországon 136 olyan gyermek lakik, akik után Nagy-Britanniában támogatást igényeltek.
Ha a brit javaslat átmegy az EU-s törvényhozáson, a családi pótlékot annak az országnak az árszínvonalához igazítják, ahol a gyermekek élnek. Nagy-Britanniában 20,7 font jár hetente a legidősebb, és 13,7 font minden további gyermek után. Lengyelországban a támogatás havi összege 14-21 font.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán!
Rovataink a Facebookon