Piacra igyekvő civileket végeztek ki Indiában

MTI
Az észak-indiai területek elszakadásáért harcoló fegyveres csoportok egyikének tagjai megöltek kedden 15 polgári személyt India Meghálaja államában, Kasmírban pedig egy katonai járőrre dobtak gránátot muzulmán terroristák. Meghálaja fővárosától mintegy 430 kilométerrel nyugatra a fegyveresek megállítottak egy személyszállításra használt teherautót, leszállították az utasokat, sorba állították őket az út szélén, és gépfegyverből közvetlen közelről tüzet nyitottak rájuk. Tizenöt ember a helyszínen meghalt, 25-en súlyosan megsebesültek, néhányan közülük életveszélyes állapotban vannak. A falusiak a heti piacra igyekeztek. A vásártereken a rendőrség már korábban fokozta a készültséget, mert több ízben öngyilkos merénylők követtek el támadást a piacokon összezsúfolódott tömeg között.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25