Átalakítják az új cseh kormányt
Vladimír Spidla kormányfő és a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) elnöke szerint még nincs végleges döntés arról, hogyan alakítják át a hárompárti cseh kormány.
- A szociáldemokrata párt elnöksége több változatot is megtárgyalt, amelyről hétfőn délelőtt fogom tájékoztatni a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt (KDU-CSL) és a Szabadság Unió-Demokratikus Unió (US-DEU) vezetőit - jelentette ki Spidla vasárnap késő este azt követően, hogy Prágában a pártvezetés megvitatta a kialakult belpolitikai helyzetet.
- Különféle változatok vannak még játékban. Az egyik az, hogy kisebbségi kormány alakulna az US-DEU nélkül - mondta a kormányfő. Nem zárta ki azonban azt sem, hogy marad a jelenlegi koalíció, s csupán az US-DEU minisztereinek száma csökkenne az eddigi háromról kettőre vagy egyre.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
8 órája
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
5 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47