Végső alku az EU-csomagról

Népszabadság
Az utolsó pillanatig tart majd az alkudozás a tagjelöltek és az unió között a pénzügyi csomagról. Az eredeti menetrend szerint vasárnapig meg kellett volna egyezni, de a németek ellenkezése miatt azonban úgy tűnik, hogy a jövő hét végi koppenhágai csúcsig folyamatosan tart majd az egyezkedés az új tagoknak nyújtandó támogatásokról, illetve az általuk fizetett tagdíjakról. A jelenlegi állapot szerint Magyarország 2004-ben 276 millió euróval kap majd több pénzt, mint 2003-ban. Az uniós támogatások nagyobb része majd csak 2005-2006-tól, pályázatok révén vehető igénybe.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

7 órája

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szijjártó Péter: soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

5 órája