Pokolgépek robbantak három iraki városban

Pokolgépek robbantak szombaton Irak több pontján, a merényletekben kilencen életüket vesztették, és sokan megsebesültek, közölték kórházi és rendőrségi forrásból. A fővárostól, Bagdadtól 60 kilométerre északra található Baakúbában egy család négy tagja, köztük két nő vesztette életét, amikor pokolgép robbant az autójuk mellett. Rendőrségi közlés szerint az áldozatok a három éve felállított, al-Kaida-ellenes törzsi milíciák egyik vezetőjének a családtagjai voltak.

Autóba rejtett pokolgép három embert megölt, további harmincötöt megsebesített Bagdadban egy síita mauzóleumnál az északi városrészben. Pokolgép robbant a város egy másik pontján is, itt egy civil vesztette életét. Észak-Irakban, a Bagdadtól 350 kilométerre fekvő Moszulban egy rendőr vesztette életét egy út mentén elhelyezett pokolgép robbanásában.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25

  • Gazdaság
Háborognak a nyugdíjasok a késői és kevés a visszamenőleges emelés miatt

Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.

szeptember 12., 17:25