Ahmadinezsádnak meg kell válogatnia a szavait

Az Európai Unió 27 tagállamának küldöttségei elhagyhatják az ENSZ-közgyűlés termét szerdán, Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök beszéde alatt, ha a politikus ezt kiprovokálja, közölte a francia elnöki hivatal. "Jelenleg is folyik az egyeztetés a manőverrel megbízott nagykövetek között, hogy mi az a szó, ami kiválthatja az európaiak távozását" - közölték kedden.

Szerdán nyílik meg New Yorkban az ENSZ-közgyűlésének ülésszaka, és a nyitónapon beszél Ahmadinezsád is. Izrael és az Egyesült Államok már előre úgy döntött, hogy képviselőik nem lesznek a teremben az iráni elnök beszéde alatt.

Az iráni elnök nagy felháborodást keltett előző héten, amikor megint kétségbe vonta a holokausztot. Áprilisban egy genfi ENSZ-konferencián Izraelről beszélve "rasszista kormányt" emlegetett, mire az EU-tagállamok képviselői kivonultak a teremből.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Tiltott pornográf felvételek miatt gyanúsíthatják a volt fideszes alpolgármestert

2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.

szeptember 11., 15:25

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58