Szíria akkor adta át a levelet, amikor megkezdődött az ENSZ Biztonsági Tanácsának zárt ajtók mögött tartott ülése, amelyen a testület várhatóan engedélyezi, hogy független nemzetközi testület folytasson vizsgálatot Rafík Haríri volt libanoni kormányfő február 14-i meggyilkolása ügyében. A független vizsgálatot az ENSZ tényfeltáró bizottsága javasolta, amelynek a megállapítása szerint a libanoni vizsgálat "nem alkalmas és nem elkötelezett hiteles következtetés levonására".
Szíria májusra minden katonáját kivonja Libanonból
Damaszkusz valamennyi katonáját kivonja Libanonból a közel-keleti országban májusra tervezett választások előtt - közölte kedden Kofi Annan ENSZ-főtitkárhoz írt levelében Faruk as-Saraa szíriai külügyminiszter.
A levél szerint a Szíria és Libanon közötti régóta tartó együttműködésnek köszönhetően Szíriának már sikerült a Libanonban állomásozó katonái számát 40 000-ről 10 000-re csökkentenie, amit a katonák teljes kivonása követ a közelgő libanoni választások előtt.
Fajszal Mikdád, Szíria ENSZ-nagykövete közölte: a csapatkivonást egyeztető vegyes bizottság vasárnapig összeül, hogy kidolgozza a további menetrendet.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Gazdaság
Egyszeri, azonnali 50 ezer forintos nyugdíjkiegészítést szeretnének azoknak, akik kevesebbet kapnak az átlagnyugdíjnál.
szeptember 12., 17:25
- Belföld
2018 májusában olyan felvételeket talált a laptopján, amelyek hat évvel korábban rejtett kamerákkal készültek.
szeptember 11., 15:25