Legkevesebb hárman meghaltak és többen megsérültek abban a robbantásban, amely kedd délután történt Mahacsakalában, a dél-oroszországi Dagesztán
autonóm köztársaság közigazgatási székhelyén. A merényletet egy sugárúton, egy rendőrőrs ellen követték el, és a helyszíni vizsgálat kiderítette: a robbanószerkezet az épület előtt lépett működésbe. A halálos áldozatok közül két őrnagyés egy rendőrtiszti főiskolás volt. Egy rendőrségi illetékes szerint a város északi részén történt detonációban néhány járókelő is megsebesült.
A Csecsenfölddel határos Dagesztánban az utóbbi időben megsokasodtak az - általában iszlám terroristáknak tulajdonított - terrorakciók. Kedd reggel Mahacskala központjában, az orosz színház melletti parkban egy fémvödörbe rejtett robbanószerkezetre bukkantak. A pokolgépet a tűzszerészek hatástalanítottak.
- Debrecen, Ispotály utca 22.
- Alapterület 46 m2 Szobák 1+1 db Vételár 31,5 M Ft
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
Rovataink a Facebookon