Újabb csoport vállalta a sarm-es-sejki merényleteket

MTI
Újabb csoport jelentkezett kedden az interneten keresztül a szombatra virradóra az egyiptomi sarm-es-sejkben elkövetett merényletek vállalójaként. Ezúttal az "Egyiptomi Egység és Dzsihád Csoportja" közölte, hogy ők követték el a 88 halálos áldozattal járó merénylet-sorozatot "bosszúból iraki és afganisztáni testvéreikért és válaszul a terrorizmus elleni háborúra." A csoport hivatkozott egyúttal az al-Kaida vezetőinek, Oszama bin Ladennek és helyettesének, Ajman az-Zavahírinek tett esküjére is. A közlemény hitelességét eddig nem sikerült megállapítani. Az egyik legnépszerűbb egyiptomi üdülőhely elleni terrortámadást az elmúlt négy napban több szervezet is vállalta. Legutóbb hétfőn az "Egyiptomi Mudzsahedek" eddig ismeretlen csoport adott ki erről közleményt.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

tegnap, 12:16

  • Belföld
Az EMMI államtitkára szerint az elmúlt években 77 kórházat újítottak fel

Állítja, hogy öt népegészségügyi program indult célzott szűrőprogramokkal, egyre több orvos és egészségügyi szakember dolgozik itthon.

4 órája

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

tegnap, 14:34

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

szeptember 13., 15:31

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04